به دلیل نوسانات قیمت ارز لطفا قبل از ثبت سفارش و اقدام به خرید، جهت اطلاع از قیمت دقیق کالا با ما در تماس باشید.

بستن
محصولات سایت
ملزومات اداریملزومات اداری
کالای دیجیتالکالای دیجیتال
خوراکی و پذیراییخوراکی و پذیرایی
آبدارخانه و نظافتیآبدارخانه و نظافتی
مبلمان اداریمبلمان اداری
خدماتخدمات
هدایای تبلیغاتیهدایای تبلیغاتی
خاصخاص
ملزومات اداری Office Supply
گروه اصلی :
گروه فرعی :
عنوان :

مقالات :: آشنایی با قوانین مالیاتی

فرار مالیاتی چه نتایج زیانباری در پی دارد؟

۱۳۸ شماره اطلاع نامه : فرار مالیاتی چه نتایج زیانباری در پی دارد؟ ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ فرار مالیاتی چه نتایج زیانباری در پی دارد؟ آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات فرار مالیاتی چه نتایج زیانباری در پی دارد؟
فرار مالیاتی چه نتایج زیانباری در پی دارد؟
درآمد مالیاتی نقش بسزایی در تأمین هزینه های دولت دارد و این امکان را فراهم می کند تا دولت در راستای شکوفایی، رشد و رونق اقتصادی، سرمایه گذاری کند. اما تحقق این هدف، با وجود فرار مالیاتی باعث اختلال می شود. فرار مالیاتی را می توان یکی از مظاهر فساد اقتصادی شمرد. مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت و یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد به عبارت دیگر دولت ها جهت رشد و شکوفایی و همچنین ارائه خدمات عمومی و اجتماعی نیاز به منبعی جهت تامین برخی از این هزینه ها دارند که جهت دستیابی به این موضوع دولت هر یک از افراد جامعه را با توجه به توانشان ملزم به پرداخت قسمتی از درآمد و دارایی خود نموده است.

انواع مالیات در ایران را بشناسیم

۹۸ شماره اطلاع نامه : انواع مالیات در ایران را بشناسیم ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ انواع مالیات در ایران را بشناسیم آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات انواع مالیات در ایران را بشناسیم
انواع مالیات در ایران را بشناسیم
مقوله مالیات سابقه تاریخی دارد و از زمان تشکیل دولت های اولیه نیز بوده است. امروزه، هیچ واحد اقتصادی و موسسۀ انتفاعی و حتی غیرانتفاعی وجود ندارد که در امور روزمره با پرداخت مالیات و مسائل مالیاتی سرو کار نداشته باشد. اصولا تا سر و کارمان به حساب و کتاب مالیاتی نیفتد ار تقسیم بندی انواع مالیات که طبق قانون باید بپردازیم بی خبر هستیم.

کد فروشی و برگ خرید صوری جهت فرار مالیاتی

۹۵ شماره اطلاع نامه : کد فروشی و برگ خرید صوری جهت فرار مالیاتی ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ کد فروشی و برگ خرید صوری جهت فرار مالیاتی آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات کد فروشی و برگ خرید صوری جهت فرار مالیاتی
کد فروشی و برگ خرید صوری جهت فرار مالیاتی
به بهانه نزدیک شدن به آخر خرداد و آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی وظیفه خود دانستیم تا کمی درباره کد فروشی و فرار مالیاتی مقاله ای تهیه نماییم. فرار مالیاتی چیست؟ هر گونه تلاش غیرقانونی برای پرداخت نکردن مالیات که بر اساس قانون ملزم به پرداخت آن می باشد مانند ندادن اطلاعات لازم در مورد عواید و منافع مشمول مالیات ، فرار مالیاتی خوانده می‌شود.

مرور زمان مالیاتی چیست ؟

۲۲ شماره اطلاع نامه : مرور زمان مالیاتی چیست ؟ ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ مرور زمان مالیاتی چیست ؟ آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات مرور زمان مالیاتی چیست ؟
مرور زمان مالیاتی چیست ؟
مرور زمان مالیاتی مدت زمانی است که طبق قانون مالیاتهای مستقیم مأموران مالیاتی اجازه دارند مالیات متعلق به درآمد مشمول مالیات و یا سایر پایه های مالیاتی را محاسبه و مطالبه نمایند و پس از گذشت آن زمان اجازه قانونی مزبور از آنان سلب میگردد.

جرائم و معافیت های مالیاتی

۹ شماره اطلاع نامه : جرائم و معافیت های مالیاتی ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ جرائم و معافیت های مالیاتی آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات جرائم و معافیت های مالیاتی
جرائم و معافیت های مالیاتی
درصورتی‌که مودیان اظهارنامه را در موعد مقرر ارسال نکنند مشمول جرایم و تبعات قانونی خواهند شد. طبق ماده 192 ق.م.م جریمه عدم ارائه اظهارنامه برای شرکت‌ها و اشخاص حقیقی 30 درصد نسبت به مالیات متعلقه و غیر قابل بخشش است.

آیا صورت معاملات فصلی منجر به رعایت حقوق مودیان می شود؟

۴ شماره اطلاع نامه : آیا صورت معاملات فصلی منجر به رعایت حقوق مودیان می شود؟ ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ آیا صورت معاملات فصلی منجر به رعایت حقوق مودیان می شود؟ آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات آیا صورت معاملات فصلی منجر به رعایت حقوق مودیان می شود؟
آیا صورت معاملات فصلی منجر به رعایت حقوق مودیان می شود؟
طبق ماده 169 مکرر سازمان امور مالیاتی کشور می تواند برای اشخاص حقیقی و حقوقی کارت اقتصادی شامل‌ شماره اقتصادی صادر کند و اشخاص حقیقی و حقوقی که حسب‌ اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به اخذ کارت اقتصادی ‌می‌شوند مکلف اند بر اساس دستورالعملی که توسط سازمان مزبور تهیه و اعلام می‌شود برای انجام دادن معاملات خود صورت حساب ‌صادر و شماره اقتصادی مربوط را در صورتحسابها و فرمها و اوراق مربوط درج نموده و فهرست معاملات خود را به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم کنند.

هزینه های قابل قبول مالیاتی

۵ شماره اطلاع نامه : هزینه های قابل قبول مالیاتی ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ هزینه های قابل قبول مالیاتی آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات هزینه های قابل قبول مالیاتی
هزینه های قابل قبول مالیاتی
هزینه های قابل قبول، هزینه هایی است که در حدود متعارف متکی به مدارک بوده و منحصرا مربوط به تحصیل درآمد موسسه در دوره مالی مربوط با رعایت حد نصاب های مقرر باشد. گفتنی است در مواردی که هزینه ای در قانون مالیات ها پیش بینی نشده یا بیش از نصاب های مقرر بوده، ولی پرداخت آن به موجب قانون یا مصوبه هیات وزیران صورت گرفته باشد قابل قبول خواهد بود.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن

۱۲ شماره اطلاع نامه : نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن
نرخ مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن
نرخ مالیات بر ارزش افزوده(Value Added Tax)، هرساله از سوی دولت مشخص میشود. این نرخ، درصدی از مبلغ خالص صورتحساب فروش کالا یا خدمات است.در سال ۹۴ نرخ مالیات بر ارزش افزوده، ۹% تعیین شده است.

هدف از ارسال فهرست معاملات فصلی به ‌صورت الکترونیکی چیست؟

۶ شماره اطلاع نامه : هدف از ارسال فهرست معاملات فصلی به ‌صورت الکترونیکی چیست؟ ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ هدف از ارسال فهرست معاملات فصلی به ‌صورت الکترونیکی چیست؟ آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات هدف از ارسال فهرست معاملات فصلی به ‌صورت الکترونیکی چیست؟
هدف از ارسال فهرست معاملات فصلی به ‌صورت الکترونیکی چیست؟
شفافیت را باید به‌منزله اطلاعاتی دانست که توسط نهادها و اشخاص منتشر می‌شود و ارزیابی عملکرد این نهادها را آسان‌تر و روشن‌تر می‌سازد. در واقع شفافیت ابزاری است برای ایجاد فضایی سالم و پاک برای همه تا در این فضا، حقوق همگان رعایت شود شفافیت، ضامن سلامت اقتصادی و اجتماعی در جامعه و ایجاد اعتماد متقابل میان دولت و شهروندان است. چراکه اطلاعات شفاف در هر حوزه‏ای اولین لازمه اجرای عدالت است و نبود شفافیت اقتصادی در کشوری به معنای وجود فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی و فساد است.

ارائه صورت معاملات فصلی

۷ شماره اطلاع نامه : ارائه صورت معاملات فصلی ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ ارائه صورت معاملات فصلی آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات ارائه صورت معاملات فصلی
ارائه صورت معاملات فصلی
ارائه صورت معاملات فصلی یکی از مهم‌ترین راهکارهایی است که می‌تواند سبب شفافیت شود. چراکه اطلاعات اقتصادی یکی از ابزارها و بسترهای ضروری ایجاد شفافیت اقتصادی محسوب می‏شود که باعث تسهیل نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی اشخاص و نهادها می‌شود. نظام مالیاتی کشوری که به اطلاعات و ارقام صحیحی از درآمد فعالیت های اقتصادی داشته باشد، قادر است تا مدیریت بهتری در بخش های مختلف اقتصادی و کسب و کارهای گوناگون داشته باشد.

نحوه محاسبه مالیات

۱۰ شماره اطلاع نامه : نحوه محاسبه مالیات ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ نحوه محاسبه مالیات آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات نحوه محاسبه مالیات
نحوه محاسبه مالیات
نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی پس از کسر معافیت سالانه تا مبلغ 50 ملیون تومان درآمد به نرخ 15 درصد، نسبت به مازاد بین 50 تا 100 میلیون تومان درآمد به نرخ20 درصد و نسبت به مازاد بر 100 میلیون تومان به نرخ 25 درصد محاسبه می‌شود.

آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده

۱۱ شماره اطلاع نامه : آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده آشنایی با قوانین مالیاتی :: مقالات آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده
آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده
مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات عام (برعموم کالاها و خدمات مگر موارد معاف تعلق می‌گیرد) است که بصورت چند مرحله‌ای از اضافه ارزش کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده در مراحل مختلف تولید و توزیع اخذ می‌شود. به عبارت دیگر مالیاتی است که در طول فرآیند تولید و خدمات از محل تولید تا فروش کالا به مشتری نهایی، ‌مرحله به مرحله اخذ می‌شود.
صفحه 1 از 2
نارسنس Narsense

فروشگاه آنلاین نارسنس، تجربه خرید آنلاین با صدور فاکتور رسمی

فروشگاه اینترنتی نارسنس پیشرو در زمینه فروش و خدمات آنلاین تجهیزات و ملزومات اداری در ایران می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با تکیه بر صدور فاکتور رسمی مورد تایید وزارت دارایی آماده پذیرش سفارشات نهادها، سازمانها، شرکت های خصوصی و ادارات دولتی می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با گردآوری مجموعه ای کامل از کلیه ملزومات اداری اعم از ماشین های اداری مانند: پرینتر، اسکنر، فکس،تلفن و سانترال و ماشین حساب ، مبلمان اداری ، فایل،کمد،پارتیشن،کتابخانه ، کالای دیجیتال مانند انواع لپ تاپ و تبلت ، کیس آماده ، مانیتور،ماوس و کیبورد ، تلویزیون و اسپیکر، یو پی اس، لوازم اداری رومیزی، انواع هارد اکسترنال و فلش مموری، لوازم تحریر، ملزومات بایگانی، کاغذ، ملزومات بسته بندی، تخته وایت برد و تابلو اعلانات، لوازم مصرفی فکس و پرینتر مانند کارتریج ، انواع کولر گازی و تصفیه هوا، تجهیزات محیطی ، لوازم آشپزخانه و ملزومات پذیرایی، انواع خوراکی ها و نوشیدنی، انواع شوینده بهداشتی سعی نموده است سایت کامل و جامعی برای تمامی شرکت ها و سازمانها باشد. همچنین به جرات می توان گفت فروشگاه آنلاین نارسنس مجموعه ای کامل، جذاب و خلاقانه و متفاوت از انواع هدایای تبلیغاتی را گردآوری نموده است. فروشگاه نارسنس تمامی تلاش خود را نموده است بهترین و به روز ترین قیمت ها را برای کالاهای خود در نظر بگیرد. شما در سایت نارسنس قادر به استعلام قیمت خواهید بود. تجربه ای متفاوت از خرید آنلاین را با بررسی مشخصات کالاها و قیمت ها در نارسنس تجربه نمایید. پیشاپیش از خرید شما متشکریم.
نشانی : تهران ، خیابان فاطمی، بعد از میدان فاطمی، به سمت خیابان ولیعصر، کوچه غزالی، پلاک 10،طبقه 4 ، واحد 13
کد پستی : 1415894751
ایمیل : info@narsense.com
تلفن : 021-88800634
فکس : 021-88800634
-بستن
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن