محصولات سایت
گروه اصلی :
گروه فرعی :
عنوان :

مقالات :: مفاهیم مدیریت

خصوصیات مشترک کارآفرینان

۵۳ شماره اطلاع نامه : خصوصیات مشترک کارآفرینان ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ خصوصیات مشترک کارآفرینان مفاهیم مدیریت :: مقالات خصوصیات مشترک کارآفرینان
خصوصیات مشترک کارآفرینان
کارآفرین به کسی گفته می‌شود که علاوه بر برخورداری از خلاقیت بالا، دارای روحیه‌ی خطرپذیری است و می‌تواند برای حل مشکلات دنیای امروز راهکارهای عملی و مبتکرانه ارائه دهد. انسان‌های کارآفرین موجب ظهور مشاغل جدید می‌شوند و می‌توانند با تشخیص زودهنگام فرصت‌های رشد، نیرو و نشاط تازه‌ای به تشکیلاتی که سال‌ها از عمرشان می‌گذرد ببخشند.بارزترین شکل کارآفرینی راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید است که به آن استارتاپ گفته می‌شود. در سال‌های اخیر، مفهوم کارآفرینی از حوزه‌ی کسب‌وکار فراتر رفته و به ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز وارد شده است. کارآفرینی طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که بسته به نوع کسب‌وکار و ایده‌ی پشت آن متفاوتند. از فعالیت‌های کارآفرینی کوچک‌مقیاس که انفرادی و پاره‌وقت اجرا می‌شوند گرفته تا پروژه‌های وسیع‌تر که فرصت‌های شغلی بیشتری را فراهم می‌کنند، همگی نمونه‌هایی از کارآفرینی محسوب می‌شوند.

ساختار سازمانی

۳۷ شماره اطلاع نامه : ساختار سازمانی ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ ساختار سازمانی مفاهیم مدیریت :: مقالات ساختار سازمانی
ساختار سازمانی
سازمانها دارای ساختار های مختلفی هستند و نوع این ساختار ها بر نگرش و رفتار کار کنان و بهره وری و عملکرد آنان اثر گذار است . سازمانهای مختلف با انتخاب ساختار های سازمانی متفاوت ، تعیین کننده رفتار و عملکرد کار کنان خود هستند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهره وری کار کنان را تحت تاثیر قرار می دهند . ساختار سازمانی چار چوبی است که مدیران برای تقسیم و هماهنگی فعالیتهای اعضای سازمان ان را ایجاد می کنند .ساختار سازمانی سازمانهای مختلف با هم متفاوتند زیرا شرایط محیطی و راهبردها و اهدافی که سازمانها دنبال می کنند با هم تفاوت دارند .ساختار سازمانی الکوهای تعیین شده برای روابط میان اعضای یک سازمان است . باید توجه داشت به همان نسبت که سازمان رشد می کند و در آن بخش های متعدد ایجاد می شود (طبق الگوی دوره عمر سازمان ) و ماموریت های آن تغییر می یابد ، لازم است ساختار سازمانی آن نیز تغییر کند . تقسیم سازمان های بزرگ به واحد های کوچکتر علاوه بر آثار اقتصادی ، در تعدیل منابع انسانی سازمان ها آثار کاملا مشخصی بر جای می گذارد . بنابراین لازم است که بین استراتژی و ساختار سازمانی هماهنگی و تناسب برقرار شود زیرا در غیر اینصورت سازمان اثر بخشی خود را از دست می دهد و با کارکنان مازاد ، بی روحیه و کم کار مواجه می شود . بعضی از علائم کاهش اثربخشی ساختار سازمانی عبارتند از : وجود سطوح متعدد مدیریت ، افزایش بی رویه حیطه نظارت ، تشکیل جلسات و ملاقات های متعدد و مکرر ، تعارض بین قسمت های سازمان و صرف وقت بسیار برای کاهش تعارضات بین آنها و نتیجتا تحقق نیافتن بسیاری از اهداف استراتژیک .

مدیریت چیست؟رهبری کدام است؟

۳۶ شماره اطلاع نامه : مدیریت چیست؟رهبری کدام است؟ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ مدیریت چیست؟رهبری کدام است؟ مفاهیم مدیریت :: مقالات مدیریت چیست؟رهبری کدام است؟
مدیریت چیست؟رهبری کدام است؟
در گذشته دنیای کار عمدتا از افرادی تشکیل می شد که به تنهایی کـار مـی کردنـد و فعالیـت بـه صورت گروهی و دسته جمعی رایج بود . کشاورزان ، سـفالگران ، نقـره سـازان ، پیشـه وران و... کالاهای خود را به تنهایی ویا به کمک همسایگان خویش می ساختند . هم اکنون الگوهای کار انفرادی بتدریج جای خودرا به الگوی کـار گروهـی داده اسـت . کالاهـایی مانند انواع خودرو ، تلویزیون ، سیستم های حرارتی و... را نمی توان بـه صـورت انفـرادی تولیـد کرد. پیچیدگی هایی که امروز در زمینه ارایه خدمات و تولید کالاهای مدرن وجود دارد ، نیازمند تـلاش های مشترک افراد زیادی است. بندرت امکان دارد یک فرد به تنهایی سرمایه ، دانش ، توانمندی و منابع لازم را جهت انجام کار به صورت انفرادی در اختیار داشته باشد. بنابراین، امروزه برای دستیابی به اهداف ، وجود منابع انسانی در قالب یـک سـازمان و کـارگروهی ضروری است و افرادی نیز باید به نحوی موثر آن ها را با هم هماهنگ سازند، که این افراد مـدیر نامیده می شوند .

راجع به تیم و خصوصیاتش بیشتر بدانیم

۴۲ شماره اطلاع نامه : راجع به تیم و خصوصیاتش بیشتر بدانیم ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ راجع به تیم و خصوصیاتش بیشتر بدانیم مفاهیم مدیریت :: مقالات راجع به تیم و خصوصیاتش بیشتر بدانیم
راجع به تیم و خصوصیاتش بیشتر بدانیم
فعالیت تیمی به مدیران کسب‌وکار اجازه می ‌دهد تا بهترین استعدادهای کارکنان خود را شناسایی و آشکار کرده و بهترین نتایج ممکن را از طریق کار مشارکتی محقق کنند. فعالیت تیمی منجر به ایجاد روابط جدید میان افراد در محل کار می ‌شود و مدیران را در کشف قابلیت ها و مهارت هایی که پیش از این به واسطه انجام وظایف شغلی و در قالب شرح شغل مشاهده نمی شد، کمک می کند. تحقیقات بسیاری اثرات تیم سازی و فعالیت ‌های خاص برنامه ‌ریزی شده برای تیم‌ ها را در ارتقای رفاه، بهره‌ وری و روحیه کارمندان و موفقیت در کسب‌ و کار به اثبات رسانده اند. در یک محیط تیم‌گرا، اعضای تیم در موفقیت کلی سازمان مشارکت می‌کنند، با سایر اعضای سازمان کار می‌کنند تا این نتایج را تولید کنند. اگر چه هر عضو از تیم یک وظیفه خاص دارد و به بخشی خاص از سازمان تعلق دارد، اما با سایر اعضای سازمان متحد هستند تا به اهداف کلی سازمان برسند.

مدیریت بحران در سازمان

۳۵ شماره اطلاع نامه : مدیریت بحران در سازمان ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ مدیریت بحران در سازمان مفاهیم مدیریت :: مقالات مدیریت بحران در سازمان
مدیریت بحران در سازمان
مدیریت بحران فرآیندی است برای پیشگیری از بحران و یا به حداقل رساندن اثرات آن به هنگام وقوع. برای انجام این فرآیند باید بدترین وضعیت‌ها را برنامه‌ریزی و سپس روشهایی را برای اداره و حل آن جستجو کرد. اگر مدیریت بحران را برنامه‌ریزی برای کنترل بحران تعریف کنیم در آن صورت چهارمرحله را برای برنامه‌ریزی برای کنترل بحران باید به انجام رساند. نخست باید پدیده‌های ناگوار پیش‌بینی شوند، سپس باید برنامه‌های اقتصادی تنظیم‌گردند، پس از آن باید تیم‌های مدیریت بحران تشکیل و آموزش داده شوند و سازماندهی گردند و سرانجام باید برای تکمیل برنامه‌ها، آنها را به صورت آزمایشی و با تمرین عملی به اجرا درآورد.

مدیریت استراتژیک

۲۷ شماره اطلاع نامه : مدیریت استراتژیک ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ مدیریت استراتژیک مفاهیم مدیریت :: مقالات مدیریت استراتژیک
مدیریت استراتژیک
تاکنون تعاریف مختلف و گاه ناسازگاری از استراتژی و مدیریت استراتژیک ارائه شده است.با این حال در اینجا سعی شده است تا تعاریفی که جوهره کلیه مفاهیم را دارا باشد ارائه دهیم.

توانمندسازی کارکنان

۲۹ شماره اطلاع نامه : توانمندسازی کارکنان ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ توانمندسازی کارکنان مفاهیم مدیریت :: مقالات توانمندسازی کارکنان
توانمندسازی کارکنان
کاربرد اصطلاح توانمندسازی در مدیریت، به دموکراسی اداری و دخیل نمودن کارکنان در تصمیم گیری های سازمانی تحت عناوین تیم سازی، مشارکت و مدیریت کیفیت جامع اطلاق می گردد.مطابق رویکرد انگیزشی، هر راهبردی که به «افزایش حق تعیین فعالی تهای کاری « ،» خود تصمیم گیری » و نهایتاً «کفایت نفس » کارکنان بیانجامد، توانمندسازی آن ها را ب هدنبال خواهد داشت. با این فرض، توانمندسازی عبارت است از فرایند تقویت شایستگی افراد سازمان از طریق شناسایی و حذف شرایطی که باعث احساس بی قدرتی در آن ها می شود. در نهایت، مطابق رویکرد شناختی، توانمندسازی، فرایند «افزایش انگیزش درونی برای انجام وظایف محوله » است. این فرایند به تجارب مثبتی اشاره دارد که افراد ب هطور مستقیم از انجام وظایفشان کسب م یکنند. این تجارب، انگیزش درونی را برای اجرای )اجرای( وظایف محوله برمی انگیزد و سرانجام افزایش رضایتمندی را به دنبال دارد.

ویژگی های سازمان خلاق و نقش مدیر سازمان در شکوفایی خلاقیت کارکنان

۴۹ شماره اطلاع نامه : ویژگی های سازمان خلاق و نقش مدیر سازمان در شکوفایی خلاقیت کارکنان ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ ویژگی های سازمان خلاق و نقش مدیر سازمان در شکوفایی خلاقیت کارکنان مفاهیم مدیریت :: مقالات ویژگی های سازمان خلاق و نقش مدیر سازمان در شکوفایی خلاقیت کارکنان
ویژگی های سازمان خلاق و نقش مدیر سازمان در شکوفایی خلاقیت کارکنان
تعریف خلاقیت خلاقیت برای افراد دارای معانی مختلف است ولی عوامل مشترک در تمام این معانی این است که خلاقیت همیشه عبارت از پرداختن به عوامل قبلی با رویکرد ترکیب این عوامل در الگویی جدید و یا پرداختن به عوامل جدیدی با رویکرد خلاقانه به منظور ایجاد الگوها و ایده‌های کاربردی جدید است. امروزه ثابت شده است که برخلاف باور بسیاری که ابداع و خلاقیت را خصوصیت ذاتی بعضی افراد می دانند ، این استعداد در نوع بشر به اندازه حافظه عمومیت دارد و می توان آن را با کاربرد اصول و فنون معین و ایجاد طرز تفکرهای جدید و ایجاد محیطی مناسب پرورش داد. " رابرت اپسین " می گوید : من پس از بیست سال تحقیق ، بررسی و مطالعه روی این مساله به این نتیجه رسیدم که همه انسان ها از قوه خلاقیت برخوردار هستند و استثنایی وجود ندارد . پس می توان موهبت خلاقیت را با به کارنگرفتن پژمرده نمود و یا با انجام فعالیت هایی که بیشترین امکان را برای پرورش خلاقیت ایجاد می کند آن را توسعه داد . برای رشد استعداد خلاق ، سازمان باید شرایط و جو لازم را فراهم سازد هرچند که خود فرد نیز در رشد این استعداد نقش اساسی دارد .

سرمایه اجتماعی در سازمان

۳۳ شماره اطلاع نامه : سرمایه اجتماعی در سازمان ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ سرمایه اجتماعی در سازمان مفاهیم مدیریت :: مقالات سرمایه اجتماعی در سازمان
سرمایه اجتماعی در سازمان
هر چند در گذشته سرمایه و امکانات مادی عامل مهم رشد و توسعه سازمانها به شمار می رفت، اما امروزه سخن از نو عی سرمایه با نام سرمایه اجتماعی به میان آمده که در صورت شکل گیری در سازمان نقش تعیین کننده ای در رشد آن ایفا خواهد نمود. این مفهوم به پیوندها و ارتباطات میان اعضای یک شبکه اجتماعی به عنوان منبع با ارزش اشاره دارد که با خلق هنجارها و اعتماد متقابل ، موجب تحقق اهداف اعضا و سازمان می شود. هرگونه بی توجهی به سرمایه اجتماعی در سازمانها، منجر به ناقص ماندن سایر سرمایه ها شده و در عمل کارآیی آنها از دست می رود.
صفحه 1 از 1
نارسنس Narsense

فروشگاه آنلاین نارسنس، تجربه خرید آنلاین با صدور فاکتور رسمی

فروشگاه اینترنتی نارسنس پیشرو در زمینه فروش و خدمات آنلاین تجهیزات و ملزومات اداری ، و هدایای تبلیغاتی سازمانی در ایران می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با تکیه بر صدور فاکتور رسمی مورد تایید وزارت دارایی آماده پذیرش سفارشات نهادها، سازمانها، شرکت های خصوصی و ادارات دولتی می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با گردآوری مجموعه ای کامل از کلیه ملزومات اداری اعم از ماشین های اداری مانند: پرینتر، اسکنر، فکس،تلفن و سانترال و ماشین حساب ، مبلمان اداری ، فایل،کمد،پارتیشن،کتابخانه ، کالای دیجیتال مانند انواع لپ تاپ و تبلت ، کیس آماده ، مانیتور،ماوس و کیبورد ، تلویزیون و اسپیکر، یو پی اس، لوازم اداری رومیزی، انواع هارد اکسترنال و فلش مموری، لوازم تحریر، ملزومات بایگانی، کاغذ، ملزومات بسته بندی، تخته وایت برد و تابلو اعلانات، لوازم مصرفی فکس و پرینتر مانند کارتریج ، انواع کولر گازی و تصفیه هوا، تجهیزات محیطی ، لوازم آشپزخانه و ملزومات پذیرایی، انواع خوراکی ها و نوشیدنی، انواع شوینده بهداشتی سعی نموده است سایت کامل و جامعی برای تمامی شرکت ها و سازمانها باشد. همچنین به جرات می توان گفت فروشگاه آنلاین نارسنس مجموعه ای کامل، جذاب و خلاقانه و متفاوت از انواع هدایای تبلیغاتی را گردآوری نموده است. فروشگاه نارسنس تمامی تلاش خود را نموده است بهترین و به روز ترین قیمت ها را برای کالاهای خود در نظر بگیرد. شما در سایت نارسنس قادر به استعلام قیمت خواهید بود. تجربه ای متفاوت از خرید آنلاین را با بررسی مشخصات کالاها و قیمت ها در نارسنس تجربه نمایید. پیشاپیش از خرید شما متشکریم.
نشانی : تهران ، خیابان فاطمی، بعد از میدان فاطمی، به سمت خیابان ولیعصر، کوچه غزالی، پلاک 10،طبقه 4 ، واحد 13
کد پستی : 1415894751
ایمیل : info@narsense.com
تلفن : 021-88997923
فکس : 021-88997923
-بستن
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن