محصولات سایت
مقالات :: مفاهیم مدیریت

خصوصیات مشترک کارآفرینان

۵۳ شماره اطلاع نامه : خصوصیات مشترک کارآفرینان ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ خصوصیات مشترک کارآفرینان مفاهیم مدیریت :: مقالات خصوصیات مشترک کارآفرینان
خصوصیات مشترک کارآفرینان
خصوصیات مشترک کارآفرینان
کارآفرین به کسی گفته می‌شود که علاوه بر برخورداری از خلاقیت بالا، دارای روحیه‌ی خطرپذیری است و می‌تواند برای حل مشکلات دنیای امروز راهکارهای عملی و مبتکرانه ارائه دهد. انسان‌های کارآفرین موجب ظهور مشاغل جدید می‌شوند و می‌توانند با تشخیص زودهنگام فرصت‌های رشد، نیرو و نشاط تازه‌ای به تشکیلاتی که سال‌ها از عمرشان می‌گذرد ببخشند.بارزترین شکل کارآفرینی راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید است که به آن استارتاپ گفته می‌شود. در سال‌های اخیر، مفهوم کارآفرینی از حوزه‌ی کسب‌وکار فراتر رفته و به ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز وارد شده است. کارآفرینی طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که بسته به نوع کسب‌وکار و ایده‌ی پشت آن متفاوتند. از فعالیت‌های کارآفرینی کوچک‌مقیاس که انفرادی و پاره‌وقت اجرا می‌شوند گرفته تا پروژه‌های وسیع‌تر که فرصت‌های شغلی بیشتری را فراهم می‌کنند، همگی نمونه‌هایی از کارآفرینی محسوب می‌شوند.
در واقع کار آفرینی فرایند تشخیص فرصت های اقتصادی و راه اندازی کسب و کار جدید می باشد در کار آفرینی و ایجاد یک کسب و کار نوین یکی از موانعی که سد راه افراد می باشد نداشتن سرمایه کافی برای راه اندازی یک کار جدید است اما این محدودیت به این معنی نیست که برای شروع کار آفرینی گزینه های دیگری وجود ندارد. در واقع داشته های دیگری در این زمینه لازم است که می توان این کمبود را جبران کرد  مانند:
 • مهارت 
 • اخلاق و دانش بازاریابی
بنابراین  شروع یک کسب و کار با پول و سرمایه بسیار کم نیز امکان پذیر است، نویسنده معروف کتاب استارتاپ ۱۰۰ دلاری جناب کریس گی یبو معتقد است: برای موفق شدن در یک کسب و کار به خصوص کاری که تازه قصد راه اندازی آن را دارید فکر کردن به مهارتهایتان که می تواند به حل مشکل مردم کمک کند مفید می باشد.
 
هدف نهایی هر کارآفرینی این است که موفق شود. اما هر کارآفرینی نمی‌تواند به این هدف دست پیدا کند. حقیقت این است که سالیانه صد‌ها کسب‌وکار جدید آغاز به کار می‌کنند، اما اغلب آنها با موفقیت مواجه نمی‌شوند.
یکی از دلایل این عدم موفقیت این است که کارآفرینان هر روزه با سخت‌ترین سوالات روبه‌رو می‌شوند. چگونگی پاسخ کارآفرینان به این سوالات می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که کسب‌وکار نوپایشان غرق می‌شود و یا شناور می‌ماند.
برای تضمین موفقیت، کارآفرینان باید بتوانند این ۳ سوال بسیار مهم را پاسخ دهند.
 
۱- اهداف من به عنوان یک کارآفرین چیست؟
برای اغلب کارآفرینان جدا کردن اهداف شخصی از اهداف کسب‌وکارشان مشکل است. این قابل درک است. اگر به این موضوع فکر کنید می‌بینید که کارآفرینان غالبا تلاش می‌کنند علایق شخصی خود را به کسب‌وکار تبدیل کنند، و فقط نیاز دارند افرادی آنها را در رسیدن به این هدف یاری کنند. با اینکه من متوجه این هستم که برخی اوقات این اهداف به هم مربوط هستند، اما توانایی جدا کردن این اهداف می‌تواند به شما کمک کند تا رشد فردی و موفقیت کسب‌وکارتان را در کنار هم داشته باشید. پس برای خودتان هدف تعیین کنید.
اگر برای خودتان اهداف مشخصی را تعیین کنید که هم قابل اندازه‌گیری و  هم قابل دسترسی باشند، احتمال دستیابی شما به موفقیت‌های چشمگیرتر، بیشتر خواهد بود. برای مثال، برخی کارآفریناان خواهان یک کسب‌وکاری هستند که به سبک زندگی مربوط باشد، اما برخی دیگر خواهان یک کسب‌وکار قابل اندازه‌گیری وابسته به تکنولوژی هستند. یا برخی از کارآفرینان استراتژی خروج دارند اما برخی دیگر ممکن است حتی پیشنهاداتی که برای خرید شرکتشان می‌شود را ـ علیرغم سودی که ممکن است شخصا به دست آورند ـ رد کنند.
اهداف‌تان را از همان ابتدای مسیر کارآفرینی مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند که بدانید به عنوان یک کارآفرین در مسیر موفقیت باید پذیرای چه موضوعاتی باشید و از چه کارهایی دوری کنید.
 
2- آیا می‌توانم این راهکار‌ها را عملی کنم؟
این سوال احتمالا سخت‌ترین سوال است. ایده‌های بی‌نظیر لزوما تضمین کننده موفقیت نیستند. اغلب کارآفرینان شکست می‌خورند به این دلیل که نمی‌توانند یک استراتژی بی‌نظیر را اجرایی کنند. (حتی با وجود بودجه، افراد به دلیل اجرای ضعیف شکست می‌خورند.)
به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران بر روی افراد سرمایه‌گذاری می‌کنند، برای اینکه می‌خواهند مطمئن باشند موسسان توانایی  و ظرفیت اجرای آنچه را که وعده می‌دهند دارند. تقریبا هر کسی می تواند بر روی کاغذ نقشه بی‌نظیری تنظیم کند و قدم به قدم کارهایی را هم که برای رسیدن به اهداف مورد نظرش باید انجام شوند را بنویسد، اما موضوع این است که هر کسی نمی‌تواند حتی بهترین نقشه‌ها را هم اجرا کند. به همین دلیل است که گروه کاری از اهمیت بسزایی برخوردار است.
به عنوان یک کارآفرین، تیم کاری شما مهم‌ترین و باارزش‌ترین دارایی شماست. اگر افراد درست و باهوشی را استخدام کنید، آنها راهکار حل مسائل را وقتی که کارها گره می‌خورند و اوضاع مشکل می‌شود، پیدا می‌کنند.
زمانی که بتوانید با موفقیت از مرحله گزینش کردن و استخدام تیم‌ کاری‌تان بگذرید، تمرکزتان را بر روی ساختن یک فرهنگ عالی غالب در محل کار بگذارید که برای خلاقیت فضای کافی داشته باشد. چرا که محیط کاری که ایجاد می‌کنید بر موفقیت راهکارهایی را که در نظر دارید اجرا کنید تاثیر بسزایی دارد.
کارآفرینان باید به طور مرتب از خود سوالات سختی را بپرسند، از جمله اینکه به کجا می‌خواهند بروند، برای رسیدن به آن اهداف به چه چیزهایی نیاز دارند و چطور می‌توانند با موفقیت به اهدافشان برسند. موفقیت شما وابسته به یافتن پاسخ‌های درست برای سولات سخت است.
 
3- آیا استراتژی درستی دارم؟
راهکارهای کوتاه و بلند مدت‌تان برای رسیدن به اهدافی که در نظر دارید، چیست؟ کارآفرینان موفق می‌دانند چه نیازهایی دارند، چه کسانی را باید به کار بگیرند و چه مدت طول خواهد کشید تا به مقاصدی که تعیین کرده‌اند برسند.
داشتن این طرح به شما کمک می‌کند دید واضح‌تری برای خودتان ترسیم کنید، افرادی که دقیقا به کار شما می‌آیند را جذب کنید و مطمئن باشید که برای مراحل مختلف تصمیم گیری برنامه دارید.  به علاوه، داشتن این استراتژی‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید از ابهامات و مشکلاتی که بخشی از کارآفرینی هستند با موفقیت عبور کنید.
وقتی که راهکارهایتان را تعیین می‌کنید، کارمندان، سرمایه‌گذاران و شرکایتان باید بتوانند درک کنند که چرا شما یک مسیر خاص را انتخاب کرده‌اید (مسیری که بر روی تصویر بزرگتر رشد متمرکز است). اگر نتوانند باید در استراتژی‌هایتان تغییراتی بدهید.
 
خصوصیات کارآفرینان
 
کارآفرینان موفق دارای خصوصیات مشترکی هستند. برخی از این خصوصیات ذاتی بوده و بخش عمده ای از این خصوصیات را میتوان در خود ایجاد و تقویت کرد. در ادامه به چند مورد از بارزترین خصوصیات مشترک کارآفرینان میپردازیم:
 
1-سازگاری و انعطاف پذیری : در عصری که زندگی می کنیم، تغییرات تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال انجام است. در ۵ تا ۱۰ سال گذشته، شاهد تغییرات زیادی در اقتصاد بوده ایم. شرکت های میلیاردی زیادی وجود داشتند که به دلیل عدم سازگاری، با شکست مواجه شدند، و یا بالعکس، شرکت های نوپایی که توانستند بازار را تسخیر کنند. نمونه های زیادی از این دست شرکت ها وجود دارند. همانطور که چالرز داروین می گوید: " این قویترین گونه ها نیستند که بقا پیدا می کنند و زنده می مانند، حتی با هوش ترین ها هم نیستند. بلکه کسانی نجات می یابند که از همه بیشتر با تغییرات سازگار می شوند."
 
2- شور و انگیزه :اگر تنها یک عبارت وجود داشته باشد که خصوصیت بنیادین کارآفرینی را توصیف کند، آن عبارت شور و انگیزه است.
 
آیا چیزی وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید و می‌خواهید بارها و بارها آن‌ را اصلاح و بهبود ببخشید؟
آیا چیزی وجود دارد که بتوانید بارها و بارها بدون احساس خستگی روی آن کار بکنید؟
آیا چیزی وجود دارد که بیدار نگه‌تان دارد، فقط به این دلیل که هنوز آن را به اتمام نرسانده‌اید؟
آیا چیزی وجود دارد که بیش‌ترین لذت را از آن می‌برید و می‌خواهید آن را تا آخر عمر ادامه دهید؟
 
میزان شور و انگیزه‌تان تعیین‌کننده‌ی موفقیت شما در هر خطرپذیری کارآفرینی است. از ایجاد و راه‌اندازی نمونه‌های اولیه، تا اثبات ایده‌ی‌تان برای سرمایه‌گذاران خطرپذیر، موفقیت تابع شور، شوق، عزم، و اراده است.
 
3-خودباوری، کار سخت، و تعهد هدفمند
کارآفرینان از آن‌چه انجام می‌دهند، لذت می‌برند. آنها به خودشان باور و به کارشان اعتماد و تعهد دارند. گاهی اوقات، ممکن است در تمرکز شدید و ایمان به ایده‌ی‌شان کمی سرسختی از خود به نمایش بگذارند. ولی این روی دیگر سکه‌ی نظم و تعهدی است که از خود نشان می‌دهند.
 
4-خلاقیت : کارآفرین های موفق به شکلی خارق العاده خلاق هستند. آن ها دایما از خود می پرسند: «چرا نه؟» و همواره به امکان های جدید، فرصت های آتی و راه های مقابله با چالش ها فکر می کنند در حالی که افراد معمولی هر چالشی را یک شکست بالقوه می بینند، افراد موفق آن ها را فرصت هایی برای یادگیری می دانند. 
 
5-علاقمند به یادگیری : کار آفرینان عطش شدیدی به یادگیری دارند آنها رازی بزرگ را دریافته اند و آن قدرت مطالعه و دانش است یک کارآفرین پیشرو همیشه از تجربیات دیگران حداکثر استفاده را می کند تا آزمایشات انجام شده را دوباره تکرار نکند و بتواند از کوتاهترین راه مسیر موفقیت را طی کند.
 
6-ریسک پذیری: ریسک پذیری یکی از برجسته‌ترین ویژگی های کارآفرینان موفق است. کارآفرینان افراد ریسک‌پذیری‌اند که آماده‌ی یک شیرجه‌ی عمیق در دریایی مملو از چیزهای غیرقابل پیش‌بینی هستند. ولی همه‌ی افراد ریسک‌پذیر، کارآفرینانی موفق نیستند. از جنبه‌ی ریسک‌پذیری، چه تفاوتی میان کارآفرینان موفق و افراد دیگر وجود دارد؟ کارآفرینان موفق آماده‌ی ریسک کردن بر روی پول و زمان‌شان در ناشناخته‌ها هستند، ولی هم‌چنین آنها در برخورد با “‌ناشناخته‌های ناشناخته‌”‌ منابع، برنامه‌ها و ظرفیت‌ها ذهنی و انرژی‌شان را حفظ می‌کنند. یک کارآفرین موفق، هنگام ارزیابی یک ریسک، از خود می‌پرسد آیا این ریسک به اندازه‌ی حرفه، زمان، و پول من می‌ارزد؟ و اگر این سرمایه‌گذاری پرخطر بازگشتی برای‌ام نداشته باشد، آن‌وقت چه باید کرد؟
 
7-نگرش متفاوت : کارآفرینان کسانی هستند که سعی می کنند کار ها را به شیوه ای متفاوت امتحان کنند حتی گاه این موضوع را در نحوه لباس پوشیدن آنها متوجه می شوید. این همان صفتی است که نه تنها برای شروع یک کار جدید لازم و مفید است بلکه اگر چنین شخصی مدیر یک سازمان باشد این نگرش او خونی تازه در رگهای آن سازمان جاری خواهد کرد. این نگرش سبب می شود که آنها سرسری دنباله روی دیگران نباشند بلکه اعتقاد داشته باشند همیشه راهی برای صلاح وجود دارد همیشه می توان کار ها را به روشی بهتر انجام داد و این فرایندی پایان ناپذیر و لذت بخش است.
 
8-مدیریت پول : یکی دیگر از ویژگی های کارآفرینان موفق مدیریت پول است. هر خطرپذیری کارآفرینانه‌ای مدتی طول می‌کشد تا به سوددهی برسد. تا آن‌ وقت، سرمایه محدود است و آن را باید عاقلانه خرج کرد. کارآفرینان موفق از نیاز اجباری به مدیریت پول آگاه هستند و برای تعهدات مالیِ حال و آینده‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند (آن هم با سپر دفاعی اضافه). حتی بعد از تامین منابع مالی یا اجرایی شدن کامل طرح‌ها، یک تاجر موفق کنترل کاملی بر گردش پولی خود دارد، زیرا می‌داند پول مهم‌ترین جنبه‌‌ی هر کسب و کار‌ی است.
 
9-روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند : کارآفرینان برتر همواره کتاب‌ها، مجلات، گزارشات، خبرنامه‌ها و وب‌سایت‌های صنعتی را تهیه و مطالعه می‌کنند. آن‌ها می‌دانند این منابع درک‌شان را از کسب و کار و عملکردها و مهارت‌های بازاریابی ارتقا می‌دهد. آن‌ها در انجمن‌ها و مجامع مشترک شرکت می‌کنند، با دیگر افراد حرفه‌ای شبکه سازی می‌کنند و از رموز موفقیت‌شان درس می‌گیرند و در تعیین اهداف‌شان از آن‌ها کمک می‌گیرند. کارآفرینان برتر در سمینارهای بازاریابی و کسب و کار، ‌کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند، حتی اگر خودشان در این زمینه مهارت داشته باشند. آن‌ها به این دلیل این کار را انجام می‌دهند زیرا می‌دانند تحصیلات یک فرآیند جاری است. معمولا راه‌هایی برای بهتر انجام دادن کارها، صرف زمان کمتر و با زحمت کمتر وجود دارد. به‌طور خلاصه، کارآفرینان برتر هرگز سرمایه گذاری در بهترین و توانمندتری ابزار کسب و کار را متوقف نمی‌کنند – آن ابزار چیزی نیست جز خودشان.
 
10-ارزش آفرینی :هنوز کارآفرین موفقی را ندیده ایم که ارزش بسیار بالایی برای کسب و کارش، سازمانش و هدف و انگیزه اش قائل نشده باشدشما در این دنیا به چیزی محق نمی شوید، مگر اینکه بتوانید برای انسانی دیگر ارزشی بیافرینید.
اگر توسط کاری که انجام می دهید بتوانید ارزش آفرینی بزرگی کنید، بطور نا خودآگاه دیگران را به سمت کسب و کارتان جذب خواهید کرد، و آنها تمایل پیدا خواهند کرد که بخشی از کاری که انجام می دهید شوند.
 
11-برنامه‌ریزی : کارآفرینی کاری است که در آن باید یک کسب و کار را از هیچ به وجود آورد و هم‌زمان، منابع محدود را نیز مدیریت کرد (منابعی هم‌چون زمان، پول، و ارتباطات شخصی). کارآفرینی یک تعهد بلندمدت است، و تلاش برای برنامه‌ریزی حتی‌الامکان از همان آغاز راه، حرکتی خردمندانه است. با این حال، در حقیقت، برنامه‌ریزی برای همه چیز، و داشتن راه‌حل برای هر ریسک احتمالی ممکن است شما را از برداشتن حتی نخستین قدم نیز باز دارد. کارآفرینان موفق خود را برای هر چیزی آماده می‌کنند، ولی مهم‌تر از همه، آنها همیشه این طبیعت و طرز فکر را در خود زنده نگه می‌دارند که همواره قادر به مقابله با احتمالات پیش‌بینی نشده باشند.
یک کار مهم این است که تحلیل امکان‌سنجی انجام دهید؛ میزان حداقلِ زمان و سرمایه لازم را محاسبه کنید؛ با همان منابع محدود کار را آغاز کنید.
 
12-برقراری ارتباطات اجتماعی: چگونه از روابط‌تان برای حل مشکلات استفاده می‌کنید؟ بسیاری از آدم‌ها با همفکری‌های دلسوزانه احساس آرامش می‌کنند: دوستان، همکاران و همسایه‌ها خیلی خوشحال می‌شوند که در جوار هم مدام در مورد “‌کاهش رشد اقتصاد جهانی‌”‌، کاهش تقاضا، یا رقابت‌های ناعادلانه گله و شکایت کنید؛ ولی این تاثیری در حل مشکلات‌تان ندارد. کارآفرینان موفق در این موارد چه می‌کنند؟ آنها به مشاوران و راهنمایانی مراجعه می‌کنند که تجربه و روابط گسترده‌تری داشته باشند و از آنها توصیه‌های ارزشمندی دریافت می‌کنند.
 
13-آینده نگری :در کسب و کار هم فرد کار آفرین موفق درباره هدف و ایده خود تحقیق می کند شرایط بازار را می سنجد و آنگاه در جهت صحیح حرکت می کند. تا در خار و خاشاک آن گیر نیفتد یا حداقل کمتر زمین گیر شود. افراد کار آفرین افرادی هستند که شغل جدیدی را با موفقیت راه اندازی کرده اند و آنرا به جایی رسانده اند که هزینه زندگی خود و چند خانواده دیگر را تامین می کنند. و این امکان پذیر نیست مگر با پیش بینی هزینه ها، بازار، حداقل و حداکثر درآمد، مشکلات احتمالی، فرصت ها و.... پس سعی کنید آینده را ببینید تا فرصت ها را ببینید.
 
14-پر تلاش و سخت کوش : یک کار آفرین علاوه بر اینکه رویایی بزرگ دارد و فردی خوش بین است پر تلاش و سخت کوش هم هست چون لازمه موفقیت سخت کار کردن است اگر شما از جمله افرادی هستید که بیش از 10 ساعت در روز کار می کنند یکی از صفات مهم افراد موفق را دارید بدون تلاش یک هدف بزرگ فقط رویایی روی آب است کارآفرین ها باید بتوانند خود را در بازاری که رقابتی شدید بین غول ها در میان است مطرح کنند یا محصولی جدید وارد بازار کنند که اگر اکنون رقیب جدی ندارد در آینده ای نزدیک رقبای قدرتمند زیادی پیدا خواهد کرد آنها باید بتوانند در کمترین زمان بهترین کیفیت را ارائه دهند تا برای خود در بازار به عنوان یک تازه وارد جایی باز کنند و خود را به مشتریان بشناسانند و ثابت کنند. و این ممکن نیست مگر با کار و تلاش زیاد و جمع آوری نتایج و سپس بهینه سازی و این روند باید مرتب تکرار شود. در چنین شرایطی شما همیشه از رقبا جلوتر هستید و هر حرکتی که انجام می دهید تبدیل به الگویی برای آنها می شود.
 
15-خودباوری، کار سخت، و تعهد هدفمند : کارآفرینان از آن‌چه انجام می‌دهند، لذت می‌برند. آنها به خودشان باور و به کارشان اعتماد و تعهد دارند. گاهی اوقات، ممکن است در تمرکز شدید و ایمان به ایده‌ی‌شان کمی سرسختی از خود به نمایش بگذارند. ولی این روی دیگر سکه‌ی نظم و تعهدی است که از خود نشان می‌دهند.
 
16-اقدام فوری : کارآفرین های همواره موفق نسبت به تحولات فورا واکنش نشان داده و از ادامه ضرردهی جلوگیری می کنند. برای مثال اگر یک ارتباط تجاری سودده در حال ضعیف شدن است فورا اقدام کرده و آن را تقویت می کنند. گاه آن ها به این نوع اقدامات شخصا تمایلی ندارند اما چون برای موفقیت کسب و کار ضروری است آن را انجام می دهند. همچنین این افراد در هر زمان فقط یک کار و مفیدترین کار را انجام می دهند. کسانی که چند کار را همزمان انجام می دهند در واقع هیچ کدام را درست به پایان نمی رسانند. 
 
17- زندگی در زمان حال : آن ها می دانند که «اکنون» تنها زمانی است که قادرند آن را کنترل کنند بنابراین انرژی و وقت خود را صرف تاسف خوردن درباره گذشته نآآنهایا نگرانی از آینده نمی کنند. به همین دلیل مشاهده می شود که مقدار زیادی کار در روز انجام می دهند یعنی حداکثر استفاده را از هر روز می کنند و به جای هدر دادن زمان از آن استفاده می کنند. آن ها اقدام می کنند زیرا هر کاری بهتر از تصمیم نگرفتن است. 
 
دیگر خصوصیات کار آفرینان را می توان این چنین برشمرد:
 • جسارت
 • جاه طلبی، صبر
 • مسئولیت پذیر 
 • اتکا به خود
 • دارای رویکرد مثبت
 • حق شناس
 • پیگیر اوضاع به صورت مرتب
 • دانستن هنر مذاکره
 • داشتن یک تیم خوب و درجه یک
 • در دسترس بودن

 

 

 

نارسنس Narsense

فروشگاه آنلاین نارسنس، تجربه خرید آنلاین با صدور فاکتور رسمی

فروشگاه اینترنتی نارسنس پیشرو در زمینه فروش و خدمات آنلاین تجهیزات و ملزومات اداری ، و هدایای تبلیغاتی سازمانی در ایران می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با تکیه بر صدور فاکتور رسمی مورد تایید وزارت دارایی آماده پذیرش سفارشات نهادها، سازمانها، شرکت های خصوصی و ادارات دولتی می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با گردآوری مجموعه ای کامل از کلیه ملزومات اداری اعم از ماشین های اداری مانند: پرینتر، اسکنر، فکس،تلفن و سانترال و ماشین حساب ، مبلمان اداری ، فایل،کمد،پارتیشن،کتابخانه ، کالای دیجیتال مانند انواع لپ تاپ و تبلت ، کیس آماده ، مانیتور،ماوس و کیبورد ، تلویزیون و اسپیکر، یو پی اس، لوازم اداری رومیزی، انواع هارد اکسترنال و فلش مموری، لوازم تحریر، ملزومات بایگانی، کاغذ، ملزومات بسته بندی، تخته وایت برد و تابلو اعلانات، لوازم مصرفی فکس و پرینتر مانند کارتریج ، انواع کولر گازی و تصفیه هوا، تجهیزات محیطی ، لوازم آشپزخانه و ملزومات پذیرایی، انواع خوراکی ها و نوشیدنی، انواع شوینده بهداشتی سعی نموده است سایت کامل و جامعی برای تمامی شرکت ها و سازمانها باشد. همچنین به جرات می توان گفت فروشگاه آنلاین نارسنس مجموعه ای کامل، جذاب و خلاقانه و متفاوت از انواع هدایای تبلیغاتی را گردآوری نموده است. فروشگاه نارسنس تمامی تلاش خود را نموده است بهترین و به روز ترین قیمت ها را برای کالاهای خود در نظر بگیرد. شما در سایت نارسنس قادر به استعلام قیمت خواهید بود. تجربه ای متفاوت از خرید آنلاین را با بررسی مشخصات کالاها و قیمت ها در نارسنس تجربه نمایید. پیشاپیش از خرید شما متشکریم.
نشانی : تهران ، خیابان فاطمی، بعد از میدان فاطمی، به سمت خیابان ولیعصر، کوچه غزالی، پلاک 10،طبقه 4 ، واحد 13
کد پستی : 1415894751
ایمیل : info@narsense.com
تلفن : 021-88997923
فکس : 021-88997923
-بستن
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن