محصولات سایت
مقالات :: کامپیوتر و اینترنت

چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟

۱۰۵ شماره اطلاع نامه : چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟ ۱۳۹۷/۰۳/۱۶ چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟ کامپیوتر و اینترنت :: مقالات چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟
چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟
چگونه سرچ بهتری در گوگل داشته باشیم؟
هم اکنون میلیاردها سایت بر روی بستر اینترنت وجود دارد و در هر 5 ثانیه نیز یک سایت به آن افزوده می شود. وسعت و سرعت افزایش سایت ها در اینترنت به حدی زیاد شده است که کاربران بدون استفاده از موتورهای جستجو قادر به بهره مندی از آن نیستند و بدین ترتیب، روز به روز اهمیت استفاده از موتورهای جستجو بیشتر می شود. امروزه موتورهای جستجوی زیادی برروی شبکه وب فعال هستند که هر یک شیوه جستجوی خاص خود را دارند و براساس آن به جستجوی سایتهای مورد نظر شما می پردازند. از جمله طلایه داران موتورهای جستجو گوگل است که به جرات می توان گفت درصد زیادی از کاربران از آن استفاده می نماید. موتورهای جستجو از جمله گوگل برای اینکه نتایج جستجو را برای کاربر به نمایش در بیاورند باید تمام نتایج را بر اساس امتیازاتی که دارند رده بندی کنند و در یک لیست به کاربر نمایش دهند.
وقتی در گوگل عبارتی را سرچ می کنیم کمتر از ۱ ثانیه و به سرعت نتایج جستجو برای ما لیست می شوند. در دنیای وب بیش از هزاران سایت و بیش از چند تریلیون صفحه وجود دارد و اگر گوگل قرار بود با توجه به اون عبارت در وبسایت ها به دنبال موضوعی مرتبط با عبارت جستجو شده بگردد باید ماه ها برای نتایج جستجو منتظر می ماندیم! گوگل برای حل این مشکل صفحات را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره و با توجه به موضوع صفحه دسته بندی می کند. در واقع گوگل برای تک تک صفحات ما یک پرونده با نام INDEX ایجاد کرده و در هنگام جستجو گوگل خیلی راحت با توجه به این پرونده ها نتیجه را سریعا به مخاطب نمایش می دهد. 
 
بدون تردید شما هم حداقل برای یکبار گذرتان به www.google.com خورده است و صفحه ساده و در عین حال پرقدرت این جستجوگر را دیده اید. جستجوگری که با پشتیبانی از زبان های مختلف دنیا کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.
برای جستجوی یک موضوع در گوگل کافی است که چند کلمه توصیفی و اصلی موضوع را در نوار مربوط تایپ کنید و سپس کلیدEnter را فشار دهید و یا اینکه روی دکمه Search که در جلوی نوار جستجو تعبیه شده کلیک کنید، تا به لیستی از وب سایتهای مرتبط با موضوع دست یابید.
 
هنگام سرچ در گوگل به چند نکته توجه نمایید :
 
از آنجایی که گوگل وب سایتهایی را فهرست می کند که همه کلمات مورد جستجوی شما در آن باشند، باید سعی کنید تا در نوار جستجو، کلماتی را وارد کنید که اساسی تر هستند و از وارد کردن کلمات اضافی بپرهیزید تا نتایج جستجو به آنچه که شما می خواهید نزدیکتر باشند.
 
 
● کلمات اصلی تر را بنویسید
همانگونه که گفته شد برای بهتر نتیجه گرفتن از جستجو، لازم است کلمات اصلی را در نوار جستجو وارد کنید. برای این کار هر قدر که
می توانید موضوع جستجو را ریزتر و معین تر کنید. 
 
●حروف بزرگ و کوچک فرق نمی کنند
گوگل نسبت به بزرگی و کوچکی حروف حساس نیست. در حقیقت همه حروفی که به لاتین در نوار جستجو تایپ می کنید، به حروف کوچک تبدیل خواهند شد.
 
● از آوردن حروف اضافه خودداری کنید
گوگل بطور پیش فرض فقط سایتهایی را فهرست می کند که تمام کلمات مورد جستجو در آنها باشند. نیازی نیست که شما بین کلمات جستجو از کلمه پیوند دهنده «و»استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که وارد کردن کلماتی مانند در، به، و... بر نتیجه جستجو تاثیر خواهد گذاشت.
خود گوگل هم برای بالا بردن کیفیت جستجوها بطور اتوماتیک کلمات معمولی و واژه هایی همچون «کجا» و «چطور» را از کلمات مورد جستجو حذف می کند. چون این گونه کلمات باعث کندی عمل جستجو می شوند و تاثیری هم در بهبود جستجو ندارند و حتی کیفیت نتایج جستجو را کاهش می دهند.
 
● جستجوهای طبقه بندی شده
با همه این توضیحات اگر مایلید که نتایج جستجوهای شما دقیق تر و علمی تر باشند، بهتر است سری هم بهdirectory.google.com بزنید. در این آدرس فهرستی از سایتهای اینترنتی با توجه به موضوعات آنها موجود است. مثلاً اگر دنبال سایتی در مورد سیاره زحل هستید، می توانید با رفتن به شاخهScience و زیر شاخه Astronomy به زیر شاخهSaturn دست یابید. 
 
● جستجوی پیشرفته
در جلوی نوار جستجوی گوگل گزینه ای با عنوان«جستجوی پیشرفته»یا «Advanced Search» وجود دارد. با کلیک کردن روی این گزینه وارد صفحه ای با همین نام خواهید شد. در این صفحه شما می توانید با بکار بردن روش های خاصی، دقت جستجو را افزایش دهید.
علاوه بر این تنظیمات، گوگل از یک سری عملگرها نیز برای محدود کردن جستجوها بهره می برد. شما بدون رجوع به قسمت جستجوی پیشرفته و با دانستن این عملگرها می توانید عمل جستجو را هرچه سریعتر انجام دهید. در زیر به توضیح برخی از این عملگرها می پردازیم.
 
1-عملگر-
 
برخی اوقات ممکن است شما دنبال کلمه ای بگردید که بیش از یک معنا دارد. برای حل اینگونه مشکلات می توانید از عملگر «-» استفاده کنید تا گوگل به دنبال سایتهایی بگردد که کلمه بعد از این عملگر در آنها اشاره شده است.(دقت کنید که قبل از علامت- یک فاصله وجود داشته باشد ولی کلمه بعدی بدون فاصله، فوراً پس از آن بیاید)
 
2- عملگر+
همانگونه که قبلاً گفتیم گوگل از یک سری کلمات معمولی بصورت خودکار چشم پوشی می کند، ولی در صورتی که شما ضروری می دانید که اینگونه کلمات حتماً مورد جستجو قرار گیرند، می توانید با قرار دادن یک علامت «+» در جلوی آنها مطمئن شوید که در نتایج جستجو حتماً وجود خواهند داشت. (دقت کنید که قبل از علامت «+» یک فاصلهوجود داشته باشد ولی کلمه بعدی بدون فاصله، فوراً پس از آن بیاید).
 
3- عملگر""
راه دیگر دقیق کردن گوگل در جستجوی کلمه ای خاص این است که کلمه مورد نظر را در کوتیشن (" ") قرار دهید.
 
4- عملگر~
گاهی ممکن است شما فقط به دنبال کلمه ای خاص نباشید و بخواهید که به دنبال کلمات مرتبط با آن نیز بگردید. برای این کار از این عملگر استفاده می شود. برای مثال اگر در کادر جستجو تایپ کنید»کیفیت غذا« در نتیجه، سایتهایی ظاهر خواهند شد که کلمه«سهمیه» و کلمه«دانشگاه» در آنها وجود داشته باشد. حتی ممکن است که این دو کلمه اصلاً بهم ربط نداشته باشند. اما اگر تایپ کنید«~سهمیه~دانشگاه» گوگل دنبال سایتهایی می گردد که درباره کیفیت غذاها نوشته باشند.
 
5-عملگرSITE
اگر می خواهید که عمل جستجو در سایت بخصوصی انجام گیرد،می توانید پس از وارد کردن کلمه مورد نظر عملگرSite: را آورده و پس از آن آدرس سایت را بیاورید.
 
6-عملگر..
برای اینکه جستجو را محدود به سایتهایی کنید که در آنها اعداد محدوده خاصی وجود داشته باشند، می توانید از این عملگر برای نشان دادن محدوده عددی مورد نظر بهره بگیرید. مثلاً اگر به دنبال DVD Player های با قیمت250 تا350 دلار می گردید، بایستی اینگونه درخواست خود را اینگونه بیان کنید:DVD Player $250..350 (توجه داشته باشید که بین دو نقطه عملگر هیچ فاصله ای نباشد).
 
7- عملگر«یا»
گوگل از یای منطقی پشتیبانی می کند. بدین معنا که اگر دنبال کلمه ای خاص یا جای آن کلمه ای دیگر به جای آن کلمه می گردید، می توانید در بین این دو کلمه از «یا»استفاده کنید. 
 

 

نارسنس Narsense

فروشگاه آنلاین نارسنس، تجربه خرید آنلاین با صدور فاکتور رسمی

فروشگاه اینترنتی نارسنس پیشرو در زمینه فروش و خدمات آنلاین تجهیزات و ملزومات اداری ، و هدایای تبلیغاتی سازمانی در ایران می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با تکیه بر صدور فاکتور رسمی مورد تایید وزارت دارایی آماده پذیرش سفارشات نهادها، سازمانها، شرکت های خصوصی و ادارات دولتی می باشد. فروشگاه آنلاین نارسنس با گردآوری مجموعه ای کامل از کلیه ملزومات اداری اعم از ماشین های اداری مانند: پرینتر، اسکنر، فکس،تلفن و سانترال و ماشین حساب ، مبلمان اداری ، فایل،کمد،پارتیشن،کتابخانه ، کالای دیجیتال مانند انواع لپ تاپ و تبلت ، کیس آماده ، مانیتور،ماوس و کیبورد ، تلویزیون و اسپیکر، یو پی اس، لوازم اداری رومیزی، انواع هارد اکسترنال و فلش مموری، لوازم تحریر، ملزومات بایگانی، کاغذ، ملزومات بسته بندی، تخته وایت برد و تابلو اعلانات، لوازم مصرفی فکس و پرینتر مانند کارتریج ، انواع کولر گازی و تصفیه هوا، تجهیزات محیطی ، لوازم آشپزخانه و ملزومات پذیرایی، انواع خوراکی ها و نوشیدنی، انواع شوینده بهداشتی سعی نموده است سایت کامل و جامعی برای تمامی شرکت ها و سازمانها باشد. همچنین به جرات می توان گفت فروشگاه آنلاین نارسنس مجموعه ای کامل، جذاب و خلاقانه و متفاوت از انواع هدایای تبلیغاتی را گردآوری نموده است. فروشگاه نارسنس تمامی تلاش خود را نموده است بهترین و به روز ترین قیمت ها را برای کالاهای خود در نظر بگیرد. شما در سایت نارسنس قادر به استعلام قیمت خواهید بود. تجربه ای متفاوت از خرید آنلاین را با بررسی مشخصات کالاها و قیمت ها در نارسنس تجربه نمایید. پیشاپیش از خرید شما متشکریم.
نشانی : تهران ، خیابان فاطمی، بعد از میدان فاطمی، به سمت خیابان ولیعصر، کوچه غزالی، پلاک 10،طبقه 4 ، واحد 13
کد پستی : 1415894751
ایمیل : info@narsense.com
تلفن : 021-88997923
فکس : 021-88997923
-بستن
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن